Достапни линкови

logo-print

За половина намалена продажбата на автомобили во Русија


Продажбата на автомобили во Русија паднала за 52 проценти во споредба со октомври минатата година, како одраз на влијанието на глобалната економска криза во авто-сектор. Податоците од Здружението на европските бизниси исто така покажува дека продажбата на автомобили и лесни комерцијални возила се намалила за половина во споредба со лани.
XS
SM
MD
LG