Достапни линкови

logo-print

Отпуштен руски полицаец кој се пожали на условите за работа


Од руското Министерство за внатрешни работи соопштиле дека го отпуштиле полицискиот службеник кој објави снимка на интернет со која обвинува дека постои корупција во руската полиција. Портпаролот на министерството изјавил дека службеникот е отпуштен поради несоодветно однесување и оцрнување на неговите колеги. Во видеото службеникот се пожалил и на лошите услови за работа и за тоа дека се водат кривични предмети против невини луѓе. Службеникот изјавил дека на тој начин сакал да го покаже животот на полицајците во Русија . Истражувачкиот комитет соопштил дека на службеникот можеби ќе му се суди и за клевета.

XS
SM
MD
LG