Достапни линкови

logo-print

САД му дава време на Иран за планот за нукларната програма


Американскиот претставник во Меѓународната Агенција за Атомска енергија , Глин Дејвис, денеска изјавил дека Вашингтон ќе му даде време на Иран за да даде одговор на предлог планот за иранската нуклеарна програма. Но Дејвис рекол дека САД сепак се надеваат на брз одговор од Иран. Официјалните власти во Техеран сеуште не одговориле на предлогот на ОН за збогатување на ураним за потребите на Техеран.
XS
SM
MD
LG