Достапни линкови

logo-print

Отворен патот за изборите во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун и американскиот претседател Барак Обама го поздравија усвојувањето на неопходните закони од страна на ирачкиот парламент, кои го отвораат патот за одржување на парламентарните избори во Ирак. Изборите би требало да се одржат кон крајот на јануари.
XS
SM
MD
LG