Достапни линкови

logo-print

Карзаи вети битка против корупцијата


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи вети дека во новата државна администрација нема да има место за корумпирани личности. Карзаи оцени дека државите донатори имаат дел од одговорноста за корупцијата во Авганистан поради лошиот систем за менаџирање на проектите.
XS
SM
MD
LG