Достапни линкови

logo-print

Нема вонредна состојба во Украина


Украинскиот претседател Виктор Јушченко изјави дека не верува оти треба да биде воведена вонредна состојба во земјата поради епидемијата на грип. Можноста од вонредна состојба ја навестија некои негови приврзаници, што би довело и до одлагање на претседателските избори, што се закажани за јануари. Јушченко се кандидира за втор мандат, но според најновите истражувања, јавното мислење не му е наклонето.
XS
SM
MD
LG