Достапни линкови

logo-print

Самит на исламските земји во Истанбул


Лидерите на најголемата исламска групација, Организацијата на исламска конференција денеска се состануваат во Истанбул, Турција. Претставници од 57 земји би требало да разговараат за економската состојба во земјите членки на Организацијата, како и мерките кои се преземаат за намалување на сиромаштијата. Претседателот на Судан, кој се соочува со криминални обвиненија, го откажал учеството на состанокот.
XS
SM
MD
LG