Достапни линкови

logo-print

Ураганот Ида однесе 42 животи во Ел Салвадор


Ураганот Ида кој беснее во Мексиканскиот Залив денеска уби 42-ца луѓе во Ел Салвадор. Тамошниот министер за внатрешни работи изјавил дека се очекува да има повеќе жртви бидејќи спасувачите се уште не стигнале до отсечените области.
Ураганот се движи кон Мексико но властите во Мексико сеуште не издале наредба за евакуација на туристите кои се наоѓаат во летувалиштата во близина на местото каде има бура, но ги повикале луѓето ако немаат потреба да не патуваат кон погодените области

XS
SM
MD
LG