Достапни линкови

logo-print

Се превртел чамец на реката Тиса во Србија, 2 изчезнати


Двајца луѓе сеуште се водат за исчезнати откако денеска се превртел чамецот со кој се превезувале преку реката Тиса во Србија во близина на границата со Унгарија, јавува агенцијата БЕТА. Граничните полицајци успеале да спасат 5 луѓе, а сега се трага по уште двајца. Според србскиот министер за внатрешни работи, Ивица Дачич, станува збор за риболовци.
XS
SM
MD
LG