Достапни линкови

logo-print

Нови 20 заболени од свински грип во Македонија


Кај 20 луѓе биле потврдени позитивни резултати на новиот тип на вирус Х1Н1 во последните 24 часа, соопштуваат од Министерството за здравство. Министерството денеска одржало работна средба на која биле донесени препораки за понатамошна заштита на населението од свински грип. Се препорачува да се избегнуваат масовни собири , а амбулантите треба да ги ограничат посетите на болни луѓе.

XS
SM
MD
LG