Достапни линкови

logo-print

Во Турција од свински грип починале 27 луѓе


Во Турција денеска од свински грип починале четворица луѓе со што бројот на луѓе кои досега починале од новиот тип на вирус Х1Н1
се искачи на 27 луѓе. Меѓу оние кои денеска починале е и едно двегодишно девојче. Во Турција вакцинацијата против свински грип започна пред една недела и се очекува за бидат вакцинирани 28 милиони луѓе што преставува близу половина од населението во земјата.XS
SM
MD
LG