Достапни линкови

logo-print

Пронајдени залутаните туристи во Шпанија


Властите во Шпанија денеска соопштиле дека ги пронашле петмината туристи кои се изгубиле на Пиринејските Планини. Две жени од групата веќе биле мртви кога ги пронашле, а останатите тројца иако премрзнати сепак биле живи. Туристите на возрат меѓу 45 и 60 години, незнаеле да ја најдат патеката за назад, и се поделиле во две групи за побргу да најдат помош., соопштиле властите.

XS
SM
MD
LG