Достапни линкови

logo-print

Во Турција 23 луѓе починале од свински грип


Во Турција, досега од новиот тип на вирус починале 23 луѓе, соопштиле од турското Министерство за здравство. Првиот смртен случај од свински грип во Турција беше регистриран на 24 октомври. Во понеделникот во Турција започна кампања за вакцинирање против вирусот, приоритет имаат медицинскиот персонал и луѓето кои планираат да патуваат на аџилак во Мека.


XS
SM
MD
LG