Достапни линкови

logo-print

Вакцинација против свински грип пред одржување на аџилакот во Саудиска Арабија


Во Саудиска Арабија денеска започна вакцинирањето против свински грип. Приоритет имаат владините работници кои работат на припремањето на годинешниот аџилак кој се одржува кон крајот на овој месец, јавува тамошната новинска агенција. Министерот за здравство бил првиот кој примил вакцина против новиот тип на грип, Х1Н1.
XS
SM
MD
LG