Достапни линкови

logo-print

Уште двајца американци загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека уште двајца американци загинале во Авганистан од експлозија на мина на патот. Истовремено, Алијансата објави дека е започната потрага по двајва војници кои се водат како изчезнати во западен Авганистан. Претставник на талибанците изјавил за Ројтерс дека ги имаат телата на двајца странски војници, убиени во западниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG