Достапни линкови

logo-print

Двајца малолетници раниле две момчиња во Гостивар


Две момчиња биле ранети со нож во тепачка со двајца браќа од гостиварското село Форино, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, прецизирајќи дека тепачката се случила вчера во дворот на училиштето Исман Ќемали. Едно од повредените момчиња, поради сериозноста на повредите е пренесено на лекување во Клиничкиот центар во Скопје, а другото е пуштено на домашно лекување. Гостиварската полиција е во потрага по малолетните браќа, кои биле во бегство.
XS
SM
MD
LG