Достапни линкови

logo-print

86 насто од Германците се задоволни од обединувањето


20 години по паѓањето на Берлинскиот ѕид, 86 насто од Германците сметаат дека обединувањето била добра одлука. Сепак, 64 насто од источните Германци сметаат дека општеството стана понеправедно. Падот на Берлинскиот ѕид ќе биде одбележен со разни свечености на 9-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG