Достапни линкови

logo-print

Фани Меи повторно со големи загуби


Американската компанија за хипотеки, Фани Меи соопшти дека ќе побара 15 милијарди долари помош од државата, откако неколку квартали по ред бележи загуби. Во третиот квартал годинава, Фани Меи објави загуба од околу 19 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG