Достапни линкови

logo-print

Во Хондурас се продлабочува кризата


Лидерот на Хондурас Роберто Мичелети изјави дека ќе формира влада на национално единство без соборениот претседател Мануел Зелаја. Тоа би можело уште повеќе да ја продлабочи политичката криза. Мичелети и Зелаја се договорија во минатата недела да формираат заедничка влада, но Зелаја подоцна одби да номинира министри и побара претходно тој да биде вратен на функцијата претседател на Хондурас.
XS
SM
MD
LG