Достапни линкови

logo-print

Арапската Лига со подршка за Махмуд Абас


Генералниот секретар на Арапската Лига, Амр Муса го повика палестинскиот лидер Махмуд Абас да ја преиспита одлуката за некандидирање на престојните избори на палестинските територии. Абас се откажа од трката за реизбор поради, како што рече, застојот во мировните преговори и разочараноста од американското фаворизирање на Израел. Белата Куќа соопшти дека Абас беше вистински партнер на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG