Достапни линкови

logo-print

Судот во Азербејџан осуди 26 милитанти


Судот во Азербејџан денеска осудил 26 луѓе за тероризам и вмешаност во нападите врз џамија при што загинаа најмалку две лица. Осудените добиле казна затвор од 2 до 15 години. Тие се осудени за организирање на нападот на најголемата џамија во земјата во главниот град Баку, во август годинава, во време кога џамијата била полна со верници.


XS
SM
MD
LG