Достапни линкови

logo-print

Во Украина од свински грип починале 95 луѓе


Украинскиот заменик министер за здравство, изјавил денеска дека во Украина од свински грип досега починале 95 луѓе.
Повеќе од 25 илјади украинци се пожалиле дека имаат симптоми на свински грип. Јавниот здравствен сектор во Украина се соочува со недостаток на основен медицински матријал, како на пример заштитни маски.
XS
SM
MD
LG