Достапни линкови

logo-print

Русија предлага затварање на меѓународните преставништва во БиХ


Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, од Сараево денеска изјавил дека канцелариите на меѓународните претставници во БиХ, треба да бидат трансформирани или затворени за да може да им се даде на локалните власти повеќе авторитет при донесувањето на одлуките. Со затворањето на кaнцелариите не значи дека меѓународниите преставници ќе го напуштат Сарево, но нема да се мешаат во внатрешните работи на земјата, изјавил Лавров.
XS
SM
MD
LG