Достапни линкови

logo-print

Руската полиција упаднала во бугарски бизнис центар во Русија


Московската полиција денеска упаднала во еден бугарски бизнис центар во Москва, кој имал дипломатски статус, соопштиле од Бугарската амбасада во Русија. Од Амбасадата соопштиле дека 23 вооружени и маскирани полицајци упаднале во центарот ,го уапсиле обезбедувањето и се обиделе да го пребараат станот на еден бугарски бизнисмен кој живеел на територијата на центарот.
Од Бугарската амбасада најавиле дека ќе упатат протесна нота до руското министерство за надворешни работи. Од руска страна изјавиле дека претресот бил врз основа на кривична тужба поради подажба на забранета стока
XS
SM
MD
LG