Достапни линкови

logo-print

Словенија ги укинува визите за граѓаните од Западен Балкан


Словенечкото министерство за надворешни работи соопштило денеска дека пред нова година ќе ги укине визите за граѓаните на Македонија, Србија и Црна Гора. Во соопштенето на министерството се наведува дека Словенија одлучила безвизниот режим за земјите од Западен Балкан да се применува од 19 декември, а не од 1 јануари. За безвизен режим за граѓаните од Западен Балкан , наскоро ќе расправа и Европскиот парламент

XS
SM
MD
LG