Достапни линкови

logo-print

Отпадоците ги креваат цените на вселенските патувања


Растечка бура од парчиња и отпадоци лета во вселената со што драматично се зголемува опасноста од судири во орбитата. Тоа, според британски научници, ке ги зголеми трошоците за вселенски летови за 50 насто во следните 10 години и за 250 насто до 2059 тата.
XS
SM
MD
LG