Достапни линкови

logo-print

Фејт ги повика косовските граѓани да излезат на избори


Шефот на меѓународната цивилна канцеларија на Косово, Питер Фејт, ги повика граѓаните на Косово, а особено Србите, да излезат на локалните избори на 15-ти ноември. Во текот на посетата на централната изборна комисија, тој рече дека претстојните избори ќе бидат успешен тест за иднината на Косово. Фејт разговараше и со шефот на мисијата на Европската мрежа на изборни набљудувачки организации Дарко Алексов, при што Алексов изјавил дека претставниците на оваа организација ќе ја завршат работата во согласност со високите меѓународни стандарди.
XS
SM
MD
LG