Достапни линкови

logo-print

ОН дискутираат за воените злосторства во појасот Газа


Генералното собрание на ОН денеска започнува дебата за тоа дали да го подржи извештајот на ОН со кој се обвинуваат Израел и милитантите на Хамас за воени злосторства за време на неодамнешниот конфликт во појасот Газа. Вчера, Претставничкиот дом на САД усвои резолуција за осуда на извештајот, велејќи дека е пристрасен и насторен против Израел.

XS
SM
MD
LG