Достапни линкови

logo-print

Иран ги осуди терористичките напади во Ирак


Претседателот на иранскиот парламент, Али Ларијани, денеска зборувајќи пред пратениците во Багдад, ги осудил терористичките напади во Ирак. Тој без да посочи виновник, го осудил и тоа што некои земји ги поздравиле нападите во Ирак и што на тоа гледаат како на борба против Американците. Во бомбашки напади почнувајќи од август до септември загинаа повеќе од 250 луѓе.САД го обвини Иран за вмешаност со терористичките напади во Ирак, а Багдад ја обвини Сирија
XS
SM
MD
LG