Достапни линкови

logo-print

Иванов го покани Папуљас да ја посети Македонија


Шефот на македонската држава Ѓорге Иванов го покани грчкиот претседател Каролос Папуљас да ја посети Македонија. Посетата, чиј термин македонскиот претседател остава да го одреди неговиот грчки колега, како што се наведува во поканата, треба да даде силен импулс за јакнење на добрососедските односи. Иванов поканата денеска во неговата резиденција на Водно и ја предаде на грчката амбасадорка во Македонија Александара Пападопулу.
XS
SM
MD
LG