Достапни линкови

logo-print

Србија прави се да го уапси Радко Младиќ


Српски официјални претставници денеска изјавиле дека Белград прави се да го уапси осомничениот за воени злосторства Ратко Младиќ. Шефот на србскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал, Расим Љајиќ, изјавил дека верува дека до крајот на оваа година властите ќе го пронајдат и ќе го уапсат Младиќ. Изјавата доаѓа еден ден пред посетата на главниот обвинител на Хашкиот трбунал, Серж Брамерц на Србија. Апсење на Младиќ, е клучен услов за членство на Србија во Европската унија
XS
SM
MD
LG