Достапни линкови

logo-print

Почина антропологот Клод Леви Строс


Познатиот антрополог, Клод Леви Строс, често нарекуван татко на модерната антропологија, почина денеска на возраст од 100 години, соопшти француската Академија. Академијата оваа недела со низа активности ќе му оддаде почит на еден од најистакнатите француски мислители.
XS
SM
MD
LG