Достапни линкови

logo-print

Во Хашкиот Трибунал расправа за процесот против Караџиќ


Денеска пред Хашкиот Трибунал ќе биде одржана расправа како да продолжи процесот против поранешниот лидер на босанските Срби Радован Караџиќ, кој е обвинет за геноцид и злосторства против човештвото. Караџиќ, кој досега одбиваше да учествува во процесот тврдејќи дека немал доволно време да се подготви, најави дека денеска ќе се појави во судницата.
XS
SM
MD
LG