Достапни линкови

logo-print

ОН во посета на Јужна Осетија


Претставници за човекови права на ОН, ќе ја посетат Јужна Осетија оваа недела. Тие ќе се сретнат со раселените луѓе кои избегале по конфликтот меѓу Русија и Гриузија минатата година. Јужна Осетија иако е грузиска територија сеуште е под контрола на Русија. По конфликтот повеќе од 158 илјади луѓе ги напуштија своите домови.


XS
SM
MD
LG