Достапни линкови

logo-print

Во Иран забрането печатење на неделник


Иранската комисија за медиуми го забранила печатењето на еден неделник за економија, бидејќи ја критикувал економската политика на претседателот Махмуд Ахмадинеџад, јавува агенцијата ИРНА . Претставник на Комисијата изјавил дека донеле таква одлука, бидејќи неделникот го прекршил законот за печат.
XS
SM
MD
LG