Достапни линкови

logo-print

Освоен центарот на талибанците во Јужен Вазиристан


Портпаролот на пакистанските воени сили изјавил денеска дека целосно го зазеле главното упориште на Талибанците градот Канигурам, еден од најголемите градови во областа Јужен Вазиристан. Генералот Атхар Абас изјавил дека градот бил целосно исчистен од терористи. Тој изјавил дека теренот се чисти од мини, а армијата запленила многу оружје и експлозив. Пакистанските власти во октомври започнаа офанзива против упориштата на милитантите во Јужен Вазиристан
XS
SM
MD
LG