Достапни линкови

logo-print

Нема втор изборен круг во Авганистан


Шефот на авганистанската изборна комисија соопшти денеска дека нема да има втор изборен круг. До ваква одлука додјде откако вчера еден од двајцата кандидати за претседател Абдула Абдула се откажа од изборната трка.
XS
SM
MD
LG