Достапни линкови

logo-print

Во САД идната година нови работни места


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гејтнер објави дека високата стапка на невработеност во Америка ќе започне да се намалува во почетокот на наредната година. Гејтнер на НБЦ телевизијата изјави дека нови работни места ќе има во првиот квартал. Во меѓувреме официјални претставници истакнаа дека планот за заздравување на економијата на претседателот Барак Обама досега успеал да спаси и да создаде повеќе од еден милион работни места.
XS
SM
MD
LG