Достапни линкови

logo-print

Филипинските власти не платија за киднапираниот свештеник


Филипинските власти одбија да платат 2 милиони долари за ослободување на киднапираниот ирски свештеник, кој беше грабнат пред неколку недели . Властите изјавиле дека ќе се обидат на друг начин да го ослободат. Преку видео кое беше прикажано на националната телевизија, 79 годишниот мисионер ги повика властите да платат за да го ослободат киднаперите.

XS
SM
MD
LG