Достапни линкови

logo-print

Абдула ги повика симпатизерите да не гласаат


Абдула Абдула ги повика неговите приврзаници да не гласаат на вториот изборен круг за претседател на Авганистан, кој треба да се одржи на 7 ноември. Опозициониот кандидат за претседател на Авганистан, Абдула Абдула претходно објави дека се повлекува од изборите. Тој пред своите подржувачи изјавил дека се повлекува од изборниот процес , бидејќи владата не исполнила минимум услови за фер избори. Абдула изјавил дека не му било лесно да ја донесе одлуката за повлекување од изборите

XS
SM
MD
LG