Достапни линкови

logo-print

Авионска несреќа во Русија, 11 мртви


Најмалку 11 луѓе загинале во авионска несреќа во Русија, јавуваат руските медиуми. Авионот припаѓал на Министерството за внатрешни работи. Сеуште се истражува причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG