Достапни линкови

logo-print

Абдула ќе се произнесе за изборите во Авганистан


Абдула Абдула еден од кандидатите за претседател на Авганистан, се очекува денеска да го изнесе својот став за тоа дали ќе учествува на вториот изборен круг кој треба да се одржи на 2 ноември. Медиумите претходно соопштија дека Абдула ќе го бојкотира изборниот процес. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, изјави дека евентуалниот бојкот од страна на Абдула нема да ја доведе под знак прашалник легитимноста на изборите.
XS
SM
MD
LG