Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан уапсени напаѓачите на објектот на ОН


Авганистанските власти уапсиле шест лица во врска со нападите врз куќата за персоналот на ОН во Кабул. Шефот на националната разузнавачка служба, Амрулах Салих, изјавил дека напаѓачите се од Пакистанската долина Сват. А нападот бил заедничка операција на Талибанците и на припадниците на Ал-Каида. Во нападите на објектот на ОН, загинаа 5 вработени во организацијата.
XS
SM
MD
LG