Достапни линкови

logo-print

ОН загрижени од недоволната безбедност во Багдад


Специјалниот пратеник на Обединетите нации Оскар Фернандез Таранко од утре ќе престојува во Багдад за да ја испита безбедноста во градот откако во серијата напади врз владини објекти беа убиени стотици луѓе во изминатава недела. Ирачките власти обвинија дека зад овие напади стои Сирија.
XS
SM
MD
LG