Достапни линкови

logo-print

Клинтон за евентуалниот бојкот на Абдула на авганистанските избори


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека евентуалниот бојкот на вториот круг од претседателските избори во Авганистан што го најави кандидатот Абдула Абдула нема да ја доведе под прашалник легитимноста на изборите. Клинтон која по посетата на Пакистан денеска престојува во Абу Даби изјави дека откажувањето на некој кандидат од изборите се случува и во Соединетите држави. Таа утре заминува за Израел.
XS
SM
MD
LG