Достапни линкови

logo-print

Во Украина 34 жртви од свинскиот грип


Министеротот за здравство на Украина Васил Књазевич денеска соопшти дека бројот на починатите од свински на грип во земјата се зголемил на 34 и оти две од нив биле деца. Тој додаде дека Украина мора да се подготви на поширока епидемија со оглед на брзината со која се шири болеста. Досега од свински грип биле заразени над 80 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG