Достапни линкови

logo-print

САД симната забраната за влез на ХИВ позитивните


Американскиот Претседател Барак Обама ја симна забраната за патување во земјата на лицата позитивни на ХИВ вирусот. Соединетите Држави беа меѓу десетината земји во светот кои забрануваа влез за лицата заболени од Сида.
XS
SM
MD
LG