Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху ги подржува преговорите со Иран


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ги подржа напорите на американскиот претседател Барак Обама за проговори со Иран во врска со нуклеарната програма на Техеран. Нетанјаху, кој денеска имаше средба со специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, оцени дека е позитивен и предлогот на големите сили, збогатувањето на ураниумот за потребите на Иран да се врши надвор од таа земја.
XS
SM
MD
LG