Достапни линкови

logo-print

МААЕ потврдија дека добиле одговор од Иран


Од Меѓународната агенција за атомска енергија потврдија дека добиле одговоро од Иран во врска со нацрт договорот за збогатување на ураниум. Но не соопштуваат повеќе детали. Претходно иранските медиуми пренесоа дека Иран има економски и технички забелешки на договорот.
XS
SM
MD
LG