Достапни линкови

logo-print

Во Босна уапсени тројца осомничени за геноцидот во Сребреница


Полицијата во Босна уапсила тројца басански срби осомничени дека учествувале во масакарот во Сребреница. Полицискиот портпарол Борис Грубешиќ, изјавил дека осомничените за геноцид биле уапсени во средата во источна Босна .Силите на босанските срби убија 8 илјади муслимански мажи и момчиња во Сребреница во 1995-та.

XS
SM
MD
LG